Seminer & Projeler

Aksaray Üniversitesi Öğretim Görevlisi Psikolojik Danışman ve Eğitim Koçu Ahmet DUMAN Hocamız aramızda

Verimli ders çalışma ve motivasyon konusunda, Lise 9,10,11 ve 12. sınıf öğrencilerimize Öğretim Görevlisi Ahmet DUMAN seminer verdi. Çok verimli ve faydalı geçen bu etkinlik sonunda, öğretmen ve öğrencilerimizle birebir sohbet eden Ahmet DUMAN Hocamız, öğrencilerimizin sorularını tek tek cevaplayarak, hem öğrencilerimizin hem de öğretmenlerimizin takdirini kazandı. İlk fırsatta Üniversite de öğrencilerimize gruplar halinde eğitim koçluğu yapacağını dile getirdi.

Biz de Özel Ak İrfan Fen Lisesi ve Anadolu Lisesi olarak teşekkürlerimizi sunduk.

Eğitimci-Yazar Sinan YAĞMUR' un Velilerimizle söyleşisi ve imza etkinliği...

Eğitimci-Yazar Sinan YAĞMUR' un Velilerimizle söyleşisi ve imza etkinliği...

İtidalli Olmak Değerimiz..

Değerler eğitimi kapsamında öğrencilerimize 'İtidalli Olmak' konulu seminer verildi.

Güzel Söz Değerimiz..

Değerler Eğitimi kapsamında öğrencilerimize 'Güzel Söz' konulu seminer verilmiştir.

Fedakar Olmak değerimiz..

Değerler Eğitimi kapsamında öğrencilerimize 'Fedakarlık' konulu seminer verilmiştir.

Cömertlik Değerimiz..

Değerler Eğitimi kapsamında öğrencilerimize 'Cömertlik' konulu seminerler verilmiştir....

Değerler Eğitimi Yardımlaşma

Değerler Eğitimi kapsamında öğrencilerimize 'Yardımlaşma' konulu seminer verilmiştir.

Değerler Eğitimi Duyarlılık

Değerler Eğitimi kapsamında öğrencilerimize 'Duyarlılık' konulu seminer verilmiştir.

Değerler Eğitimi Sorumluluk ve Mahremiyet

Değerler Eğitimi kapsamında öğrencilerimize 'Sorumluluk ve Mahremiyet' konulu seminer verilmiştir.

DEĞERLER EĞİTİMİ SEMİNERİ

DEĞERLER EĞİTİMİ SEMİNERİ

Aksaray Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim görevlisi Yrd. Doç. Dr. Fatma Gültekin kolejimizde Değerler Eğitimi konulu seminerde öğretmenlerimizle buluştu.
Öğretmenlerimizinde etkinliklere katılmasıyla verimli bir seminer çalışması gerçekleştirildi.

Ak İrfanda TEOG Velisi olmak

8.Sınıf TEOG bilgilendirme toplantısı velilerin yoğun katılımı ile gerçekleştirildi. 
TEOG sınavında okulumuzun uyguladığı sistem ile ilgili okul müdürü velilerimizi bilgilendirdi.
Rehber öğretmenimiz TEOG sınav süreci ve veli olarak tutumumuz konulu seminer verdi.

Çağdaş Sınıf Yönetimi Semineri

Aksaray Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Egitim Yönetimi Anabilimdalı Öğretim Ūyesi Yardımcı Doçent Doktor Şenyurt Yenipınar Öğretmenlerimize Çağdaş Sınıf Yönetimi konulu seminer verdi. Öğretmenlerimizin ilgi ile izlediği seminer oldukça verimli geçti. Katkılarından dolayı hocamıza teşekkür ederiz.

5.Sınıf Ortaokula Merhaba Semineri

2017-2018 Eğitim Öğretim yılı başlamadan 5.Sınıf "Ortaokula Merhaba Semineri" ve öğretmenlerle tanışma programı 9 Eylül Cumartesi günü gerçekleştirildi. Okul Müdürümüz Mücevher HALAÇOĞLU Akirfan koleji Ortaokulu işleyişi hakkında bilgi vererek öğretmenlerimizin tanıtımını yaptı.

Rehber Öğretmenimiz velilerimiz ve öğrencilerimize "Ortaokula Uyum Semineri" vererek başarılı ve verimli bir yılın temellerini attı.

MÜFREDAT DEĞİŞİKLİĞİ ÇALIŞTAYI

PERGEL METAFORU EKSENİNDE MÜFREDAT DEĞİŞİKLİĞİ ÇALIŞTAYI

           18-20 Kasım 2016 tarihleri arasında Ankara Swis Otel de “Pergel Metaforu Perspektifinde Müfredat Değişikliği Çalıştayı” yapıldı. Çalıştaya Türkiye’de farklı illerde faaliyet gösteren çok sayıda özel okul yöneticisi, yayıncı, öğretmen ve eğitimci katılırken Aksaray’dan Özel Ak İrfan Koleji yöneticileri ve öğretmenleri katıldılar.

            Çalıştayın 1. Gününde 18 Kasım 2016 tarihinde MEB Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Alpaslan DURMUŞ ve MEB Talim ve Terbiye Kurulu Öğretim Programı Daire Başkanı Toper AKBABA sunumda bulundu. Bakanlığı Müfredat çalışmaları hakkında bilgi verdikten sonra yazılı soru cevap kısmına geçildi. Özel okul yöneticilerinin müfredatla ilgili sorularına yanıt verilerek talepleri dinlendi.

            Çalıştayın 2. Gününde 19 Kasım 2016 tarihinde konuşmacı olarak MEB Müsteşar Yardımcısı Ercan DEMİRCİ, Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof Dr Ahmet Şükrü ÖZDEMİR ve Alaaddin Keykubat Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Fatih GÜLTEKİN katıldılar. Sunumlar sonrası eş zamanlı küçük gruplarda çalıştaylara geçildi.

            Özel okul sektörünün sorunları ve çözüm önerileri çalıştayına Aksaray Ak İrfan Koleji Yönetim Kurulu Üyesi Ali ÖZLÜK ve Okul Müdürü Mücevher HALAÇOĞLU, Öğrencilerin özel yeteneklerinin (akademik, sanat, spor vs) tespiti ve geliştirilmesi için okullarda yapılacak çalışmalar çalıştayına Ak İrfan koleji Sosyal Bilgiler Öğretmeni Celal KALKAN, Öğrencilere dini ve ahlaki bilincin kazandırılması için okullarda yapılacak çalışmalar çalıştayına Ak İrfan Koleji Din Kül. Ah. Bil. Öğretmeni Recep EROĞLU ve Öğrencilere sosyal becerilerin(iletişim, empati, liderlik, çevre bilinci vb) kazandırılması için okullarda yapılacak çalışmalar çalıştayına Ak İrfan koleji Rehber Öğretmeni Neslihan SULU moderatör olarak katılmışlardır.

             Eşazamanlı yapılan çalıştayların sonuç raporları ilgili çalıştayların moderatörleri tarafından katılımcı okulların yönetici, öğretmenleri ve eğitimcilerine sunulmuştur. Çalıştayın değerlendirmesi kısmında konuşma yapan Ak İrfan Koleji Yönetim Kurulu Üyesi Ali ÖZLÜK “ verimli bir çalıştay gerçekleştirildiğini, çalıştayda alınan kararların MEB sunulacağını, bu işin takipçisi olunması gerektiğini, sık sık farklı ortamlarda farklı şekillerde taleplerin yenilenmesi gerektiğini” ifade etmiştir.  

Değerler Eğitimi Fedakarlık

Değerler Eğitimi kapsamında öğrencilerimize 'Fedakarlık' konulu seminer verilmiştir.